«Віллами Костелівки»
Тур проходить однією з найкрасивіших дільниць Львова – Новим світом, що включає також окремі райони з привабливими назвами Кастелівка, Байки, Францівка. На межі XIX – XX ст. ці приміські території інтенсивно забудовувалися комфортним і дорогим житлом для львівських професорів, архітекторів, адвокатів, підприємців згідно концепції міста-саду.
Вілли
Великий просторий заміський будинок із садом навколо – ось що вважалося найкращим житлом для цивілізованої людини. На Новому світі збереглося десятки вілл заможних львів’ян: власників гіпсових копалень Франців, директора львівської залізниці Людвіка Вержбіцького, художника Зигмунта Розвадовського, ректора Львівської політехніки Плацида Дзівінського та ін. Вулиці при цьому потопають в зелені дерев і кущів, що підкреслює атмосферу елітного району.
Дохідні будинки
Багатоквартирні дохідні будинки теж вирізняються багатством архітектури, як-от дім архітектора Юзефа Сосновського, зведений в стилі замку хрестоносців. Перед ними влаштовували палісадники, а при будівництві використовували тільки найкращі матеріали.
Фабрика Івана Левинського
В центрі Нового світу знаходяться фрагменти виробничих споруд однієї з найбільших будівельних фірм австрійського Львова, що належала видатному українському архітектору Іванові Левинському. Більша частина житла району була збудована саме за його проектами. На самій фабриці виготовляли різноманітні елементи декору будинків. Там же було комфортне житло для працівників.
Інститут Рудольфа Вайгля
В часи Другої світової війни приміщення сучасної 5 лікарні було місцем розробки першої ефективної вакцини від висипного тифу під керівництвом професора медицини Львівського університету Рудольфа Вайгля. До участі в експериментах він залучав представників місцевої інтелігенції, рятуючи її таким чином від нацистських репресій і голодної смерті в окупованому місті.
Колишній монастир кармеліток босих
Забудову дільниці доповнює псевдоготичний храм зі стрімкою 50-ти метровою вежею.